Werkgevers willen graag dat hun medewerkers gezond zijn. Daarom staan ze open voor “gezonde” initiatieven die de gezondheid van hun werknemers kunnen bevorderen. Een van de initiatieven is Werkfruit.
Van juli 2007 tot juli 2010 voeren Italië, Frankrijk en Nederland de gezamenlijke campagne ‘Appel, vrucht van alle plezier’. In Italië en Frankrijk is dit een “klassieke” massamediale campagne, gericht op de consument. In Nederland wordt de appel gepromoot via het communicatieconcept Werkfruit.
De campagne wordt gefinancierd met steun van de Europese Unie en is onderdeel van de samenwerking tussen de Nederlandse producentenorganisatie DPA, de Franse organisatie Promeurop en de Italiaanse appelorganisatie Assomela. In Nederland voert GroentenFruit Bureau deze campagne uit.
In januari 2010 sierden 1.200 Werkfruit posters met de slogan ‘Maak je sterk voor fruit op werk’ op ruim 200 stations in Nederland. Opvallende promotieteams riepen werknemers op de 3 grote stations in Nederland op om dagelijks op het werk een appel of ander werkfruit te nuttigen. Nieuwe deelnemende werknemers vielen in de prijzen wanneer zij hen werkgever online om werkfruit vroegen. In de ochtendspits kregen voorbijganers op de stations een lunchbox met hierin een appel en flyer met informatie over werkfruit uitgereikt.
In juli 2010 bieden al 13.715 bedrijven in Nederland (met 10 of meer werknemers) Werkfruit aan hun werknemers aan. Dit betekent dat ruim 1 miljoen werknemers op hun werk regelmatig een appeltje van de baas krijgen aangeboden. Daarvan eet 75% ook werkelijk een stukje Werkfruit. Gemiddeld eet een werknemer 5,1 stuks fruit per week. Meer dan de helft van deze bedrijven biedt het gratis aan. 90% van de bedrijven waardeert de actie goed tot zeer goed.
Wegens succes krijgt de promotiecampagne Werkfruit tot en met 2012 een vervolg. Doel van de vervolgcampagne is het realiseren van marktgroei voor Werkfruit en deze te verbinden aan het 2x2 concept.
Hoe makkelijker fruit verkrijgbaar is, des te groter de kans dat mensen bijvoorbeeld een appel eten. Met de actie Werkfruit wil GroentenFruit Bureau de zogenaamde ‘out of home' beschikbaarheid van fruit vergroten. Dus niet alleen bij de groenteman of de supermarkt, ook in de bibliotheek, de hal van het stadhuis, bij tankstations, overal waar mensen op het idee kunnen komen om even iets te snacken - maar dan wel de gezonde variant. Werkfruit richt zich specifiek op de bevordering van appelconsumptie op de werkvloer. Uit eerder gehouden onderzoeken blijkt dat zowel werkgevers als werknemers enthousiast zijn, een mening die door de groei van het aantal deelnemers wordt bevestigd. Doe je ook (al) mee?
Uit onderzoek blijkt dat mensen vooral thuis fruit eten. Buiten de deur, op het werk of op school, is fruit minder goed beschikbaar. Er is bijvoorbeeld wel een bedrijfskantine, maar die is alleen tussen de middag open. Voor tussendoor is er dan alleen een koffieautomaat en soms een snoepautomaat. Het is bekend dat mensen tussen half elf of elf uur ’s ochtends of om een uur of drie uur ’s middags trek krijgen in een tussendoortje. Voor dit doel is de campagne “Werkfruit” opgezet. Bedrijven kunnen zich aanmelden en ontvangen dan folders en adressen van fruitleveranciers in de buurt. Zo kunnen ze op een gemakkelijke manier fruit beschikbaar stellen voor hun werknemers. Uit kwalitatief onderzoek blijkt dat dit zeer wordt gewaardeerd.
Meld je hier aan als deelnemer
Meld je hier aan als leverancier
De huidige tijd is gunstig voor Werkfruit. Steeds meer werkgevers voelen zich betrokken bij de gezondheid van hun werknemers. Het verstrekken van fruit is voor veel werkgevers een leuke manier om die gezondheid te ondersteunen en om overgewicht helpen tegen te gaan. Werkfruit is vaak onderdeel van een totaal pakket aan gezonde maatregelen.
Kijk voor meer informatie op www.appelvruchtvanalleplezier.nl.
